משאבת חום לחימום מים

כל שנה אנחנו מגיעים לחורף ומתלוננים על הקור הגדול שיש כאילו ששכחנו שגם שנה שעברה היה קר ובעצם כל ההיסטוריה. בכל בית כמעט ישנם אמצעים שונים לחימום האויר וגם לחימום המים בכדי שנוכל לעבור את החורף בשלום. האמצעים הללו הם מזגנים, תנורים ועבור המים דודי שמש. 

כולנו גם מכירים על בשרינו את חשבונות החשמל ש"נופלים" עלינו כל חורף ואגב כל קיץ. כל המזגנים עובדים שעות נוספות וגם הדודים החשמליים. צריכת החשמל היא אדירה. 

אך ישנם עוד אמצעים וטכנולוגיות לחימום מים ולחימום בתים. אמצעים אלו מאד מאד נפוצים במדינות קרות כמו באירופה לדוגמה, רוסיה וכדומה.. אבל הם לאט לאט מגיעים לארץ ונכנסים ליותר ויותר בתים. אחד מאמצעים אלו היא משאבת חום לחימום מים. משאבות חום הן חלק ממערכות חימום תת רצפתיות וניתן כך לקרוא לה בשם המקצועי – משאבת חום לחימום תת רצפתי. תפקידה כאמור הוא משאבת חום לחימום מים אך היא משתלבת כאמור בחלק ממערכת אחת שלמה. 
אין הרבה חברות בארץ המציעות מערכות אלו. לא רק מציעות אלא גם מתכננות ומתקינות ונותנות כמובן שירות ואחריות לטווח ארוך מאד למרות שאחת היתרונות הגדולים של המערכות הללו שכוללות גם משאבת חום היא ב 0 תקלות שלהן. הן מערכות מאד אמינות המיוצרות במיטב המפעלים באירופה תחת התקנים הכי מחמירים. אחת החברות הבולטות בארץ העוסקת בתחום היא חברת ס.פ.ו דומוטק בע"מ. חברת ס.פ.ו דומוטק בע"מ היא מקצוענית בתחומה ומציעה את מיטב מערכות החימום התת רצפתיות ומשאבות חום שניתן למצוא בשוק מיוחד זה. 

משאבת חום או משאבת חום לחימום מים היא לא מורכבת במיוחד והיא פועלת תחת העקרון של החלפת חום. כך בעצם משאבות חום פועלות. הן מסחררות דרכן את המים במעגל סגור ומשתמשות במים שכבר חמים אך מתקררים בדרך, מוספים להן מעט מעלות בכדי לשמור אותם חמים תמיד. כך אותה משאבת חום לחימום תת רצפתי משיגה יעילות אנרגטית מדהימה המורגשת מאד לטובה ולחיוב בכל חשבונית חשמל שתקבלו. במיוחד בחורף. 

לסיכום – משאבת חום לחימום מים היא משהו שכדאי לכם להתעניין בו אם אתם חושבים על הדרך הטובה ביותר לחמם את ביתכם. התקשרו והתעניינו. בהצלחה.