חימום תת רצפתי במים

השילוב המושלם בין איכות חיים ואיכות הסביבה

בשנים האחרונות טכנולוגיית חימום הבית כוללת מערכות חימום חדישות ומתוחכמות כמו חימום תת רצפתי. קיימים סוגים שונים של חימום תת רצפתי כמו חימום תת רצפתי על בסיס מים, חימום תת רצפתי חשמלי, חימום תת רצפתי על בסיס גז ועוד. מדובר בפתרון חימום לבית ארוך טווח, המאפשר פיזור אחיד של החום ברחבי הבית, לעומת הישארות החום באזור מכשיר החימום כמו המזגן למשל. בעקבות יתרונות אלה, רבים כיום בוחרים בשיטת חימום זו. התקנת מערכת חימום תת רצפתית, נעשית בעת בניית הבית או בעת שיפוץ מסיבי הכולל הרמה של כל הריצוף ברחבי הבית.

מערכות חימום תת רצפתי משאבות מים הן פתרון יעיל במיוחד לפיזור והפצת חום בבית ללא שימוש במזגן. מערכות חימום תת רצפתי על בסיס מים, פועלות על ידי הזרמת מים חמים בצינורות, מתחת לריצוף. האדים החמים עולים דרך הרצפה ומחממים את חלל החדר. את הצנרת ניתן להתקין כמעט תחת כל סוג של רצפה, לרבות פרקטים, מרצפות שיש, קמריקה ועוד. טרמוסטט הינו החלק היחידי של המערכת שמותקן מעל הרצפה והוא מותקן על קירות החדרים לצורך ויסות החום.

מערכת חימום תת רצפתי על מים מבית ס.פ.ו דומוטק, היא מערכת אמינה, שקטה ויעילה, המציעה חיסכון של כ-60% בצריכת האנרגיה, בהשוואה למערכת חימום תת רצפתי חשמלי. מערכת החימום במים משתלבת היטב בעיצוב חלל הבית ומאפשרת שליטה בטמפרטורה בכל חדר וחדר. תשתית המערכת כוללת את הרכיבים הטובים בתחומם בעולם.

היתרונות במערכת חימום תת רצפתי במים

שקט מוחלט

מערכת החימום התת רצפתי במים פועלת בדממה מוחלטת

חסכון בחשמל

חסכון אנרגטי משמעותי בצריכת החשמל לעומת מערכות מבוססות חשמל

בקרת טמפרטורה

שליטה מלאה על הטמפרטורה בכל חדר בנפרד

עיצוב נקי

המערכת משתלבת היטב במרחב המעוצב של הבית.
ללא אלמנטים גלויים

עמידות

מערכת החימום התת רצפתי במים עשויה נירוסטה – לא מחליד, אנטי קורוזיה, עמיד לכל החיים

מערכת סגורה

אין נזילות מים ואין פיצוצים במחברים – אין אלתורים, מרכזיה ללא מחברים - אפס נקודות תורפה המועדות לנזילות

הולכת חום

צינור רב שכבתי - עמיד מאוד ובעל יכולת הולכת חום גבוהה במיוחד

חסרונות חימום תת רצפתי על בסיס מים

חסרונה המובהק ביותר של מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים הוא מחירה היקר יותר בהשוואה למערכת חימום תת רצפתי חשמלית. למרות המחיר  ההתחלתי היקר, עלויות השימוש השוטפות במערכת נמוכות יותר מאשר במערכת חימום חשמלית ולכן העלויות ההתחלתיות הגבוהות מתקזזות עם הזמן.

עלות חימום תת רצפתי במים

מחיר חימום תת רצפתי על בסיס מים נחלק לשני מרכיבים, מחיר התקנת המערכת ומחיר תפעולה. בהשוואה לחימום תת רצפתי חשמלי המחירים במערכת על בסיס מים מתחלפים, אולם מחיר ההתקנה של מערכת זו יקר יותר בהשוואה למחיר התקנה של חימום תת רצפתי חשמלי. עם זאת, המחירים החודשיים השוטפים זולים ביותר.

מחיר התקנת חימום תת רצפתי על בסיס מים

מחיר התקנת מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים הוא יקר יותר כאמור. התקנת מערכת חימום תת-רצפתי במים תעלה בין 150-250 ש"ח למטר מרובע. ככל שהבית גדול יותר, כך מחיר ההתקנה יעלה. עם זאת, מדובר בהשקעה לטווח ארוך מאוד כיוון שעלויות השימוש במערכת נמוכות מאוד. כמו כן, מערכת שהותקנה על ידי בעלי מקצוע איכותיים יכולה להחזיק עשרות שנים ולחסוך לכם כסף רב בפעילותה השוטפת.

מחיר צריכה של חימום תת רצפתי על בסיס מים

כפי שהזכרנו קודם, כשמדובר במחיר תפעול המערכת, חימום תת רצפתי על מים זול יותר משמעותית מאשר תפעול חימום תת רצפתי חשמלי. משאבת החום עובדת באמצעות חשמל ודומה לצריכה החשמלית של מזגן בעל 2 כ"ס.

במידה ואתם לא מעוניינים להתקין מערכת חימום בבית חדש שנבנה ברגעים אלו, ניתן לברר עם מתקיני המערכת שאתם שוכרים, אם הצנרת הקיימת בבית שלכם ניתנת להסבה למערכת חימום תת רצפתית. במידה וכן, מחיר ההתקנה של מערכת החימום יכול לרדת בהתאם.

  • מרכזיה וצנרת
  • משאבת חימום תת רצפתי
  • משאבת חימום מולטי אינוורטר
  • Water Inverter
חימום תת רצפתי במים

צנרת מים לחימום תת-רצפתי

צנרת ייעודית לחימום תת-רצפתי מתוצרת OVENTROP גרמניה – היצרן הגדול והמוביל בתחומו באירופה. הצנרת הרב-שכבתית שקוטרה 20 מ"מ, מצטיינת בהולכת חום ובפיזורו והיא מצוידת בציפוי נוגד חמצון ובדופן פנימית אנטי-סטטית למניעת תקלות הנובעות מקורוזיה ואבנית. תכנון פריסת הצנרת מתבצע ע"י מהנדסי ס.פ.ו דומוטק ומיושם בשטח ע"י צוות מקצועי ומיומן במרווחים קבועים, עם בידוד טרמי איכותי לצנרת ולמשאבת החום, למניעת אובדן אנרגיה ולאפקטיביות מקסימלית.

מרכזייה/ מניפולד

המרכזייה מתוצרת OVENTROP גרמניה עשויה נירוסטה, המבטיחה עמידות מלאה בקורוזיה. המרכזייה אינה מכילה מחברים המהווים נקודת תורפה לנזילות והיא מצוידת בווסת זרימה המותקן בכל מעגל. כך תוכלו להגדיר את כמות המים הזורמת בצינורות באורכים שונים וליהנות משליטה מלאה בטמפרטורת הרצפה באזורים השונים בבית.

צינור רב שכבתי - עמיד מאוד ובעל יכולת הולכת חום גבוהה במיוחד

טמפרטורה מדויקת ואחידה בכל הבית. תכנון קפדני מראש ולא בשטח על ידי המתקין. שמירה על אורכי צנרת קטנים. מרווחים קבועים ואחידים בין צינור לצינור

אנטי קורוזיה – בעל שכבת ציפוי פוליאתילן נוגד חמצון, למניעת קורוזיה ואבנית

אנטי סטטי - דופן פנימית חלקה במיוחד למניעת חיכוך וחשמל סטטי

נירוסטה – לא מחליד, אנטי קורוזיה, עמיד לכל החיים

אין נזילות מים ואין פיצוצים במחברים – אין אלתורים, מרכזיה ללא מחברים - אפס נקודות תורפה המועדות לנזילות

טמפרטורה אחידה ברצפה – על כל יציאת מים במחלק מותקן וסת זרימה המאפשר לראות את כמות המים הזורמת בצינור ולכיוון כמות המים לכל מעגל ובכך השגת טמפרטורות אחידות בכל יציאת מים (ויסות כמות המים הכרחי בשל סוגי החיפוי השונים בבית)

המרכיבים מהמובילים בעולם

בקר שליטה מתוצרת Carel

מדחס – HITACHI

מחליף חום – SWEP

רכיבי חשמל – SCHNEIDER

שסתומי התפשטות - EMERSON

גז – HONEYWELL R410a

מנועי מאווררים – Panasonic

משאבות חום לחימום תת רצפתי
משאבת חום
eurochiller-logo

משאבת חום לחימום תת-רצפתי מבית Euro-Chiller

משאבת החום המתקדמת, האמינה והידידותית לסביבה מבית EURO CHILLER מציעה פעולה חרישית במיוחד, צריכת אנרגיה משתנה בהתאם להגדרות החימום, יעילות אנרגטית גבוהה ותחזוקה מינימלית. משאבת החום אינה דורשת תחזוקה, למעט ניקוי תקופתי לסננים.

מרכיבי האינווטר מהמובילים בעולם

משאבת סחרור מים בטכנולוגית אינוורטר (במהירות משתנה) מתוצרת Grundfos

מנועי מאוורים אינוורטר (במהירות משתנה) מתוצרת Panasonic

מדחס בטכנולוגית אינוורטר העובד בתפוקה משתנה מתוצרת Mitsubishi

בקר ראשי ובקר נוסף לשליטה מתוך הבית מתוצרת Carel

מחליף חום מסוג "פלטות" ביעילות גבוהה במיוחד מתוצרת Swep

eurochiller-logo

משאבת חום מולטי אינוורטר מבית Euro-Chiller

משאבת חום אינוורטר מספקת תפוקת חום משתנה ורחבה ביותר והיא מתאימה את תפוקת החום לביתכם באופן אוטומטי. בחורף, כאשר טמפרטורת הסביבה צונחת, מדחס האינוורטר מתוצרת Mitsubishi, החברה המובילה בעולם בייצור מדחסים, יחד עם מנוע המאוורר בטכנולוגיית האינוורטר מבית ,Panasonic מאפשרים לכם ליהנות מבית חם ונעים – גם כשבחוץ סוער וקר.

מעוניינים בחום נמוך יותר? הורידו את הטמפרטורה ומשאבת החום הפועלת במהירות משתנה, תצרוך פחות חשמל! משאבת חום בטכנולוגיית האינוורטר מיועדת הן לבניינים חדשים והן לבניינים קיימים. ניתן לשלב אותה בקלות בבניינים בהם מותקנת מערכת חימום מבוססת גז או פאנלים סולאריים, להפעיל אותה על פי צורך וליהנות מחיסכון גדול בעלויות החימום.

Water Inverter

נהנים ממים חמים 24/7

יש לכם משאבת חום לחימום תת-רצפתי ובביתכם מותקן דוד שמש דירתי? מהיום תוכלו להשתכשך במים חמים באמבטיה ובמקלחת וליהנות ממים חמים בברז המטבח ללא הגבלה בכל שעות היממה!

אתם יכולים ליהנות ממים חמים בכל שעות היממה בלי התקנה של תשתיות מורכבות, בלי להחליף את הדוד ובלי לבצע בו שינויים! מערכת Water inverter הייחודית מבית EURO CHILLER מתחברת אל הדוד שלכם, מנטרת בקביעות את טמפרטורת המים בדוד (העשויה לרדת ביום מעונן או כתוצאה מצריכת מים חמים מרובה) ובמידת הצורך, מעלה את חום המים לטמפרטורה שהגדרתם מראש.

כל זאת באמצעות משאבת החום החסכונית המותקנת בביתכם או בעזרת אנרגיה סולארית – ללא צורך בהפעלת גוף החימום החשמלי המותקן בדוד (ה"בוילר"), הצורך אנרגיה רבה ומתחמם באיטיות. מערכת ה- Water inverter פועלת תוך הפרדה מוחלטת בין המים המשמשים לחימום הרצפה למי הרחצה והיא זמינה לשימוש גם כאשר החימום התת-רצפתי כבוי לחלוטין.

יתרונות ה Water Inverter

אתם קובעים את טמפ' המים בדוד

לא מחכים יותר למים חמים. הדוד נשאר תמיד בטמפרטורה הרצויה

חימום זול באופן משמעותי הנעשה על ידי משאבת חום שכבר מותקנת לטובת חימום הרצפה

משאבת החום עובדת בהספק נמוך וכך חוסכת כסף בחשבון החשמל החודשי

לא עוד בזבוז אנרגיה מיותר ומבלי לעשות שימוש בבוילר החשמלי בכלל

אספקת מים חמים בספיקה מרבית, ללא מגבלת כמות מקלחות/ברזים בו זמנית

פתרונות החימום של ס.פ.ו דומוטק

פתרונות
חימום
בחשמל

מערכות
בית
חכם

משאבות
חימום
לבריכות

רוצים לדעת עוד על חימום התת רצפתי במים?

השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

או חייגו:072-3306431