חימום תת רצפתי גז

במדינת ישראל אשר חמה בחלק ניכר מהחודשים בשנה, דווקא החורף מרגיש בה קשה יותר, עד כדי כך שאנשים מוצאים עצמם מופתעים כל שנה מעוצמת הקור.
במקום שבכל חורף יתחיל מסע של הוצאת אמצעי חימום מהמחסן, כאלו שתופסים מקום בחדר או מפריעים בדרך או לחלופין כאלו המחממים רק אזורים מסוימים של הבית, אפשר להשתמש בשיטת חימום תת רצפתי.

מערכת חימום תת רצפתית חוסכת את כל כאב הראש ובעיקר לא נותנת לחורף הזדמנות להפתיע אתכם.
במאמר זה נסקור בקצרה את שיטת ההסקה והחימום התת רצפתי תוך התמקדות בחימום תת רצפתי גז.

מערכת חימום תת רצפתי גז – מה זה?

מערכת מפיצה חום שנועדה לחימום חלל הבית ומותקנת מתחת לרצפה. המערכת נפרשת בחדרים השונים בבית (אפשר לבחור מראש באילו חדרים), כאשר יש מספר שיטות חימום תת רצפתי, מבוססות מים, חשמל, גז או אינפרא אדום.
את המערכת יש להרכיב לפני הנחת הריצוף, כלומר בשלב בניית הדירה או הבית או במקרה של שיפוץ יסודי של הדירה הכולל הרמה והחלפת מרצפות.
בכדי למנוע בריחה של חום לכיוונים אחרים, מונחת תחילה שכבת בידוד המפרידה בין הקרקע או הדירה שמתחת לבין הרצפה. כך שלחום אין ברירה אלא לעלות למעלה.

באופן ספציפי, חימום תת רצפתי גז היא מערכת לחימום המחממת את רצפת הבית ומשם את חלל הבית בצורה אחידה. המערכת מורכבת מדוד גז המחמם מים, צנרת תת רצפתית המוליכה את המים החמים מתחת לרצפה, ודוד חימום המים המשמש גם כחלק ממערכת המים החמים של הבית.

חימום תת רצפתי גז – יתרונות וחסרונות

מערכת חימום תת רצפתי באמצעות גז, היא למעשה מערכת מבוססת סחרור מים בצנרת תת רצפתית, כאשר שיטת חימום המים היא באמצעות תנור המופעל בגז. את המים אמנם ניתן לחמם בשיטות נוספות, אך כאמור נתמקד ביתרונות והחסרונות של שימוש בגז ביחס לחשמל ולמשאבת חום כאמצעי חימום המים.

יתרונות חסרונות
חיסכון משמעותי ביחס למחיר חשמל (מחיר הגז זול יותר, ייתכן ואף ירד לאור מצבורי הגז בישראל) הגז יקר יותר מכמות צריכת החשמל של משאבת חום
אמינות גבוהה וזמינות מים חמים קבועה יותר ירוק מול חשמל ופחות ירוק מול משאבת חום
עמידת ומענה גם במצבי טמפרטורה נמוכה מאד בחוץ מצריך רמת בטיחות גבוהה ויש החוששים ממוצרים מבוססי גז מבחינת בטיחות

לסיכום

מערכות חימום תת רצפתיות הפכו להיות פופולריות מאד בשנים האחרונות וכבר מזמן אינן נחלה של "עשירים", כפי שאולי היה נהוג לחשוב.
הטכנולוגיה המתקדמת יצרה אפשרויות שונות לבחירה של מערכות אלו, בהתאם לצורך, תקציב ותפיסה סביבתית.
בתהליך הבחירה מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע וגם עם אנשים שהמערכת כבר הותקנה אצלהם.

למערכת חימום המבוססת גז יתרונות וחסרונות, ואנו ממליצים להתייעץ עם מומחה בעת הבחירה על מנת לבחור במערכת המתאימה עבורכם.

מוזמנים להמשיך לעיין באתר ס.פ.ו דומוטק, להשאיר פרטים ונחזור אליכם על מנת למצוא עבורכם את פתרון החימום התת רצפתי המתאים עבורכם.

Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 410 ביקורות
js_loader